Hry:
Max Payne
Next Generation Tenis
Kultura:
Princezna Mononoke
Green Day
Rez
Tokyo Bus Guide
28 Days Later
Johnny English
Preview:
True Crime
Ostatní:
Kutar
Weblog
Úvodník

Next Generation Tenis

V pátek dne 10.10. 2003 jsem já a mí tři kamarádi našli společnou cestu na veletrh INVEX. Procházeli jsme se pavilonem Z, kde měli svoji expozici herní časopisy a hry vůbec a najednou nás omráčily poblíž stojící reproduktory.

"Budeme rozhazovat pár dárečků." ozvalo se. Rychle jsme si připravili ruce a očekávali věci příští. Najednou na mně cosi letí. Rychle jsem po tom chňapnul a jal se přetahovat o onu věc se dvěma malými parchanty. Vyrval jsem jim to z ruky a ještě je drze nakopl, pro ponaučení, ať si příště nedovolují :-). Byla to moje vůbec první návštěva INVEXU a já hned něco získal. Super, řekl jsem si a celou cestu domů jsem se těšil na onu hru, jménem Next Generation Tennis. (BTW : mí kámoši měli také štěstí, chytli Seven Kingdoms.)

Doma jsem zuřivě instaloval a ihned po úspěšné a bezproblémové instalaci jsem se pustil do hraní. Zkoumám menu a hledám volbu tvorby postavy, to by bylo, aby se na tenisových dvorcích neobjevil ambiciózní tenista Jaromír Möwald :-) Ale já nic takového nenašel. Ksakru, už už jsem chtěl krabičku s hrou zahodit, když tu najednou můj zrak upoutala volba KARIÉRA (hra je kompletně v češtině) Stisknu Enter a vyjede na mne tabulka "Vytvořit hráče". (BTW : kariéru začínáte jako naprostý zelenáč a postupně se propracováváte na vyšší a vyšší místa žebříčku a vylepšujete si své statistiky. Výhry jsou důležité pro nasazování do turnajů, pokud stále prohráváte, hrajete pak pouze proti těm nejlepším a výhry se pak stávají stále obtížnější.)

No vida, pomyslel jsem si. Jal jsem se vytvářet svůj ideál. Po několika minutách, nadějný tenista Jaromir Mowald byl na světě. A šup s ním na kurt. Začal jsem obdivovat docela pěknou grafiku. Ta vynikne hlavně při zpomalených záběrech a při detailním záběru. 

Ovládání je docela dobré. Snažím se odpálit své první míče. Docela mi to nejde. Do této doby jsem nevyhrál jediný zápas :-), ale to se jistě změní do několika dní. Alespoň se bylo na co koukat. Moje spoluhráčka vypadala skutečně exkluzivně a k nakousnutí (slint). Což mi připomíná že jdou hrát různé typy zápasů na různých površích. Jdou hrát singly, doubly i mixy. Turnaje nemají licenci, ale jsou zde zastoupeny všechny důležité povrchy, tedy tráva, antuka i tartan. Navíc se ve hře nacházejí 2 povrchy skryté, pro plážový tenis je zde písek a pro kkkllloouuzzavvýý zážitek je zde ledová kra. Alespoň že u firmy Wanadoo licencovali několik hráču, a že to nejsou žádné nuly. Naopak, jde o světová esa. Jmenovitě Tim Henman, Nikolas Kiefer, Sebastien Grosjean, za něžné pohlaví jsou zastoupeny například Jelena Dementievová, Chandra Rubinová nebo Sandy Schettová. Nesmí chybět největší hvězda celé NGT série, dvojnásobný vítěz French Open, nejlepší brazilský tenista Gustavo Kuerten. Jsou vymodelováni celkem věrně a po propátrání sekce BONUS jsem narazil dokonce na videa ze zápasů od každého hráče/hráčky. To mně opravdu potěšilo. Některé jiné tenisy nemají reálného hráče ani jednoho, a aby k nim přidávali něco navíc? Ani nápad. Hráči se chovají reálně dle svých předloh. Henman například po nějaké zanedbatelné chybě typicky nebritsky vybouchne. :-)

Celkově hodnotím hru velmi dobře. Bezesporu je to nejlepší tenis, který jsem kdy na PC hrál, jak po stránce grafiky tak po stránce hratelnosti. A proto má hodnocení takové jaké má.

Jaxx

NEXT GENERATION TENNIS

Výrobce/Distributor: Wanadoo/Carapace
HW: P II 400 Mhz, 64 MB RAM, 650 Mb HDD, Grafická karta 16 MB


Hodnocení :  8/10