Hidden & Dangerous Deluxe = freeware

Když jsem četl zprávu o tom, že Gathering vydávají H&D jako freeware, přišlo mi to dost neuvěřitelné, ale je to tak. Kvůli zvýšení hypu před vydáním druhého pokračování této vojenské týmové akce od Illusion Softworks byl uvolněn první díl spolu s datadiskem Devil's Bridge, všemi updaty a patchy a editorem ZDARMA. Stáhnout ho můžete například z Gamers Hell, velikost archivu je 259MB. Pro ty, kteří nemůžou či nechtějí stahovat tak velký soubor, je možnost jak získat H&D Deluxe tak, že si předobědnají druhý díl ze zahraničních internetových obchodů EB, GameStop, nebo Best Buy a obdrží ho na CD.
Opravdu super počin, jen tak dál!

autor:  blick   -   09.10.2003 - 21:10:55

Nové PSX představeno

Jak jsme nedávno informovali, Sony hodlalo začátkem tohoto týdne představit novou, multifunkční PSX. Jak Sony řeklo, tak také udělalo a vy si proto nyní můžete přečít o tom, jak nová PSX vypadá. Na PSX budete moci hrát standardní hry pro Playstation a PS2, připojit se pomocí broadband adaptéru k internetu a nahrávat jak televizní vysílání, tak DVD. Obsahuje také satelitní tuner, takže se můžete dívat i na satelitní vysílání. PSX vyjde ve dvou verzích, které se budou lišit hlavně velikostí pevného disku. PSX DESR-5000 bude mít disk o velikosti 160GB a PSX DESR-7000 se může pochlubit 250GB kouskem. PSX se bude prodávat spolu s bílým Dual Shock ovladačem (který ale bohužel není kompatibilní se "starými" PS2 ovladači) a přibaleno bude také dálkové ovládání, kterým například můžete v okamžiku "zmrazit" hru.
Nahrávat DVD můžete ve formátech DVD-R a DVD-RW, formát DVD+RW sice zatím není podporován, ale očekává se, že se tato možnost objeví s některým z budoucích stažitelných upgradů. Během nahrávání dokonce v klidu můžete hrát hry a to včetně titulů jako Final Fantasy XI, které se nejdříve kompletně nainstalují na disk.
Sony potvrdilo vydání PSX ještě koncem tohoto roku v Japonsku a v prvním čtvrtletí 2004 v USA a Evropě.

autor:  blick   -   08.10.2003 - 21:50:20

Half-life 2 odložen na duben 2004

Christophe Ramboz, prezident divize mezinárodních operací distribučního giganta Vivendi Universal, včera prohlásil že díky ukradení třetiny zdrojového kódu HL2 bude vydání této hry pozdrženo minimálně o čtyři měsíce!! Lidé z Valve se zatím nijak konkrétně nevyjádřili, takže se můžeme zatím jen divit jak je možné že si zdrojový kód lépe nezálohovali. Ono je taky dost možné že se jedná pouze o marketingové tahy s cílem HL2 před vydáním pořádně vyhypovat :)

autor:  G4ndy   -   08.10.2003 - 16:40:46

Filmlog - Blickův filmový weblog

Před několika dny jsem založil nový weblog nejenom o filmu, kam píšu filmové novinky, ale občas také nějakou tu příhodu ze života. Takže pokud máte někdo zájem, navštivte mě na http://filmlog.euweb.cz/, budu jenom rád. Blick

autor:  blick   -   06.10.2003 - 23:01:16

Nintendo poprvé ve ztrátě

Videoherní gigant Nintendo varoval, že bude muset ohlásit ztrátu za první polovinu tohoto fiskálního roku. Bylo by to poprvé od roku 1962 (kdy Nintendo začalo veřejně podnikat), co by se společnost ocitla v červených číslech. Nintendo nyní předpokládá ztrátu 3 miliardy jenů (necelá miliarda Kč). Je to podle něj způsobeno zhoršujícím se kurzem dolaru, neboť vlastní majetek 5 miliard dolarů a to už se projeví. Druhým důvodem je prý slabá poptávka po konzoli GameCube, to se ovšem momentálně hlavně díky třetinovým slevám po celém světě rapidně zlepšuje, za první týden po slevách jsou prý prodeje čtyřnásobné. Myslím si, že druhá polovina fiskálního roku bude pro Nintendo velice úspěšná, ať už kvůli zvyšujícím se prodejům GameCube, nebo tím, že do vánoc má pro něj vyjít dalších 100 her, jejichž prodejnost bude určitě vyšší než dřív díky vysokým prodejům GameCube. GameCube má totiž nejvyšší průměrný počet prodaných her na jednu konzoli (4) ze všech konzolí (PS2, Xbox).

autor:  blick   -   05.10.2003 - 14:51:18

Hidden & Dangerous 2

Na serveru ign se objevil nadšený preview na toto značně očekávané pokračování fenomenální taktické akce z druhé světové války. České ručičky v Illusion Softworks se evidentně dost činily což dokazují již první screenshoty - grafický engine LS3D, který spatřil světlo světa prvně v úspěšné Mafii, opět dokazuje své kvality.

Hra jest obohacena o RPG prvky, vlastnosti vojáků se budou zlepšovat v závislosti na provozovaných aktivitách. Ponesou-li těžký náklad, zvedne se jim síla a výdrž, budou-li ostřelovat se sniperkou zlepší se jim přesnost atd.

H&D2 mají velké ambice překročit stín svého předchůdce, taktické simulace tohoto typu se totiž dnes těší velkého zájmu.

autor:  G4ndy   -   05.10.2003 - 14:30:36

Quake 2 - Gladiator

Včera se mi ozval autor mission packu pro postarší 3D akci Quake 2 se žádosti o umístění linku na jeho sajtu. Sice jsem ještě neměl šanci kvality tohoto packu náležitě prověřit, nicméně na telefragged.com vyšla vcelku kladně hodnotící recenze.

Zde je ke stažení 19,8 MB mission pack Quake2 - Gladiator

A zde patch

autor:  G4ndy   -   05.10.2003 - 13:25:54

Final Fantasy XI - spojení PC a konzolí

Ve Square kutí velkolepý projekt - první online RPG z kultovní konzolové série Final Fantasy. Vzhledem k tomu že online komunita Play Stationu 2 není žádná velká sláva, byli tito vazalové Sony nuceni svoje dílko portovat i na PC spoléhajíce se že hráči udělají své. Vynucená péče o PC zašla dokonce tak daleko že se do hry dostala podpora ovládání myší :), ono asi také nebylo moc na výběr, neboť by jinak FF11 v početné konkurenci online titulů neměla moc šancí. Tahové souboje typické pro předešlé díly pochopitelně nahradily souboje v reálném čase, interface má být maximálně intuitivní a questy maximálně zajímavé. Úspěch FF11 na PS2 scéně je sázka na jistotu neboť zde má série početnou základnu hard core přívrženců. Do budoucna má tedy silné ambice rozdělit si spolu s Phantasy Star konzolový online trh. Jeho osud na platformě PC ale není zdaleka tak jistý, jen čas ukáže zdali se mu v těchto pro konzolové hry nepříliš příznivých vodách podaří dosáhnout něčeho výjimečného.

autor:  G4ndy   -   04.10.2003 - 19:46:17

Multifunkční PSX bude představeno příští týden

SONY oznámilo, že příští týden odhalí novou all-in-one konzoli PS2. Stane se tak v úterý na výstavě CEATEC Japan 2003 v Makuhari (poblíž Tokya). Jedna krabice tak bude mít v sobě zabudované PS2, televizní tuner, DVD recordér a pevný disk. SONY to plánuje začít prodávat v Japonsku ještě před koncem letošního roku, v USA a Evropě začátkem příštího, ovšem ještě to není s určitostí dané. SONY se tak vydává opačnou cestou než Nintendo, které naopak zastává myšlenku jednoho zařízení pouze na hraní.

autor:  blick   -   04.10.2003 - 14:00:30

Dreamcast zije?

Ano presne tak...25.9.2003 vysla nova hra s nazvom BORDER ZONE...je to arkadova 2D strielacka s 3D efektami..., na ktorej si potichu pracovali byvali veterani z TAITO, ktory zalozili vlastnu firmu G-REV. Bohuzial zatial existuje len NTSC verzia Japan/asia, a jedina moznost je si ju objednat cez internet, ale obrazky a ohlasi vyzeraju ze to nebude zla hra.....zeby to bolo ako v modnom priemysle kde sa tiez vracuju k starym osvedcenim veciam :-)

autor:  Han Solo   -   03.10.2003 - 13:57:36

Zdrojový kód Half-Life 2 ukraden

Hlava Valve Software - Gabe Newell včera potvrdil fakt, že se kdosi naboural skrze emailového klienta do interních počítačů tohoto studia a jako kořist si údajně odnesl celý zdrojový kód Half-lifu 2, což se mi opravdu nechce věřit. Vzhledem k tomu že Newell vyzívá hráčskou komunitu k pomoci, zavání to spíše než kritickou situací, dobře vypočítaným marketingovým tahem, který má ještě více zvednout popularitu už tak dost vyhypovaného HL2 :)

autor:  G4ndy   -   03.10.2003 - 13:30:32

SEGA of America má nového prezidenta

Tradičně problémová americká divize SEGY která je proslulá špatným marketingem a mizerným reklamním oddělením včera zaznamenala personální změnu na postu nejvyšším. Neslaného nemastného Petera Moora vystřídal po třech letech o poznání zkušenější veterán Hideaki Irie, který se může pochlubit dvacetiletou praxí v herním průmyslu. Uvidíme jak se mu povede v čele zadluženého kolosu, a zdali se zmůže na něco víc než jen mlžení o skvělé budoucnosti. :)

autor:  G4ndy   -   02.10.2003 - 17:08:29

Brian Fargo ohlásil pokračování Bard's Tale

Jeden z ústředních zakladatelů a strůjců úspěchu Interplay - Brian Fargo předevčírem ohlásil oživení staré řady dungeonů Bard's Tale. Tato klasická dílka, která ve své době fascinovala rpg pozitivní hráče dle mého názoru sice žádná velká sláva nebyla, nicméně uvidíme co s nimi udělá tým inXile, který se mimo jiné skládá z lidí kteří se podíleli na hitech jako Warcraft II, XCOM a Diablo. Doufejme tedy že se Brianovi v exilu zadaří a předvede nám hru minimálně tak kvalitní jako Fallout.

autor:  G4ndy   -   02.10.2003 - 15:59:23

Nintendo letos získalo 14 ocenění

Dostalo je jako společnost, ale i její hry. Seznam cen následuje.

NINTENDO

Publisher of the Year (Vydavatel roku)
EDGE Awards 2003

Best Developer (Nejlepší vývojář)
GamesTM Awards 2003

Best Publisher (Nejlepší vydavatel)
ECTS Awards 2003


METROID PRIME
First Person Game of the Year Academy of Interactive Arts and Sciences Awards 2003 (Nejlepší First Person hra roku Akademie Interaktivních Věd a Umění 2003)

Best Action Game (Nejlepší akční hra)
Game Stars Awards 2003

Daily Mirror People's Choice (Volba čtenářů Daily Mirror)
Game Stars Awards 2003

Game of the Year (Hra roku)
EDGE Awards 2003

Audio Achievement of the Year (Zvukový zážitek roku)
EDGE Awards 2003

Best Comeback (Nejlepší návrat)
GamesTM Awards 2003


THE LEGEND OF ZELDA: THE WIND WAKER
Game of the Year (Hra roku)
GamesTM Awards 2003

Best Visuals (Nejlepší grafika)
GamesTM Awards 2003

Game Retail: Most Wanted Game (Nejžádanější hra)
Game Stars Awards 2003


ADVANCE WARS 2
Best Handheld Game of the Show (Nejlepší handheldová hra výstavy)
ECTS Awards 2003


MARIO PARTY 4
Family Game of the Year (Rodinná hra roku)
Academy of Interactive Arts and Sciences Awards 2003


Letošní rok byl pro Nintendo z tohoto hlediska velice úspěšný, je jenom škoda, že o jeho kvalitách ví málo lidí.

Zdroj: Cube Europe

autor:  blick   -   01.10.2003 - 14:22:25

Vivendi nezaplatilo Interplay

Kolos Vivendi měl na starosti distribuci zatím posledního projektu od Interplay - fantasy RPG Lionheart. Bohužel ale od něj doposud nedostali jeho autoři ani korunu, takže se rozhodli upustit od smlouvy a Vivendi žalovat. Vivendi tak přijde o velice očekávané konzolové tituly jako Baldurs Gate: Dark Alliance 2 a Fallout: Brotherhood of Steel. Vypadá to na další hřebík do rakve skomírajícího obra, který se již několikrát vyhrabal z náruče absolutního krachu.

autor:  G4ndy   -   30.09.2003 - 16:03:18

Hadí Dvojčata odložena!

Dnes jsem se dočetl nepříjemnou zprávu, že první Metal Gear Solid pro GameCube byl odložen na první čtvrtletí roku 2004. Twin Snakes měl podle původního oznámení Nintenda patřit mezi slušnou řádku bombastických titulů připravených pro dárkůchtivé zákazníky na letošní vánoce, ovšem jak se zdá, tak Konami je proti a potřebují víc času na dokončení jejich slavné hry. Na jednu stranu je škoda, že si to nebudeme moct na našich Kostkách užít už letos, ale zase nadruhou stranu bych nerad hrál nekvalitní a zabugovanou hru, takže rád počkám. Až se to dozví G4ndy, tak z toho bude šílet :).

autor:  blick   -   29.09.2003 - 14:39:59

Tokyo Game Show a PC

Na TGS bylo kromě prezentace Half-Lifu 2 na grafických kartách od Ati k vidění i několik dalších věcí pro PC. Nejvíce pozornosti si od Japonců vysloužila PC konverze velice oblíbeného mixu mezi interaktivním anime filmem a strategií - Sakura Wars 3.

autor:  G4ndy   -   28.09.2003 - 14:10:01

Halo na PC je venku

Zpravodajský server ign včera přinesl nepříliš optimisticky pojatou recenzi na Halo pro PC. Autor v ní podtrhuje především fakt že se tato populární Xboxí sci-fi akce nedočkala v PC verzi žádných velkých změn. Dokonce chybí kooperativní splittscreen multiplayer, který by umožnil hru více hráčů zároveň na jednom počítači. Ten byl ze hry odstraněn kvůli velkým hardwarovým nárokům - není se čemu divit, Halo se trhá i na 2,4 Ghz systémech. Slibovaný multiplayer naštěstí spolu se 7 novými mapami zůstal a jen čas ukáže jestli se Halo stane tak populárním jako třeba battlefield.

autor:  G4ndy   -   28.09.2003 - 13:31:35

TGS ve znamení Play Stationu 2 #1

Aby se neřeklo že diskriminuji mojí nepříliš oblíbenou konzoli, napíšu pár řádek i o titulech které si přitáhlo na Tokyo Game Show velké S. Čím jiným začít než perfektně prezentovaným Gran Turismem 4, realistickým simulátorem automobilových závodů, který netřeba představovat. Dalším zajímavým titulem jest fantastickou hudbou oplývající hopsačka Sonic Heroes. Srdce automaty odkojených jedinců jistě zaplesají při vyslovení názvu Metal Slug 3, tato fenomenální coin-opová střílečka dokazuje že 2D má stále ještě co nabídnout :) Jeden z největších hitů TGS - Metal Gear Solid 3 přitahoval, stejně jako jeho kolega na Game Cube, velkou pozornost. Trochu zklamal promítaný trailer, který byl stejný jako na výstavě ECTS.

autor:  G4ndy   -   27.09.2003 - 15:14:55

TGS ve znamení Xboxu #1

Microsoft se stále pokouší udělat se svým mazánkem průlom na japonský trh, což se mu ne a ne podařit. Nechme teď stranou spekulace ohledně možném koupení zadlužené Segy tímto softwarovým gigantem a podívejme se jaké zásadní tituly nám velký Bill přivezl do Tokya. Nový Panzer Dragon - pokračování fenomenální arkádové střílečky původně ze Segy Saturnu, je trochu zklamáním neboť s sebou nepřinese RPG složku, která proslavila jeho předchůdce. První díl Otogi se ani nestačil ohřát na pultech obchodů a hned je tu další ukázka efekty nabité samurajské akce. Normálního českého hráče ale více zaujme hratelná verze StarCraft Ghost, akční střílečky s prvky sneaker akce od mistrů z Blizzardu. Stranou nezůstává ani zásadní fantasy RPG od Petera Molyneuxe - Fable. Na další várku titulů se podívám později.

autor:  G4ndy   -   27.09.2003 - 14:40:54

TGS ve znamení Game Cube #1

Přesně dle očekávání přinesla velkolepá akce Tokyo Game Show mnoho světla na dlouho očekávané tituly. Šokem se stalo především představení exkluzivního titulu pro Nintendo Game Cube - Resident Evila 4. Toto pokračování kultovní survival hororové série vypadá opravdu úchvatně, jak se konec konců můžete přesvědčit sami v tomto traileru. Dalším pánem na holení jest remake nejlepší hry pro Play Station - Metal Gear Solid s přívlastkem Twin Snakes. Tato všemi opěvovaná sneaker akce sice zatím nevypadá tak bombasticky jak RE 4, na jejích bedrech ovšem leží o poznání větší očekávání ať již ze strany Nintenda, nebo nedočkavé hráčské obce. Trailer jest ke stažení zde.

autor:  G4ndy   -   27.09.2003 - 12:29:51

Nová protipirátská konzole pro Čínu

Nintendo se rozhodlo vstoupit na trh, na který se doposud bálo jít kvůli téměř stoprocentnímu pirátsví. Ovšem nyní chlapci z bigN vytvořili konzoli iQue, která by měla pirátské pokusy čínských koumáků znemožnit (i když nic není nemožné). Každý iQue bude mít paměťovou kartu, na kterou si její majitel bude moci za poplatek nahrávat hry z terminálů, které budou rozmístěny po čínských městech. Paměťová karta bude pro každý přístroj unikátní, takže bude zabraňovat výměně her. Jedna konzole s jednou paměťovou kartou bude stát 498 Yuanů (asi 52 Euro) a jedna hra 48 Yuanů (5 Euro). Při launchi konzole v polovině října bude k dispozici 10 herních titulů (například čínská verze Super Mario Bros). Na iQue půjdou hrát hry ze všech starších systémů Nintenda (GameBoy, GBA, NES, SNES, N64), takže brzy se snad objeví velká spousta kvalitních titulů. Já přeji Nintendu hodně štěstí a doufám, že se jim podaří Číňany svou cenovou politikou přesvědčit, že není nutné pirátit.

autor:  blick   -   27.09.2003 - 11:27:09

Half-Life 2 oficiálně odložen!!

To, o čem se dlouho spekulovalo a co se Valve snažilo vyvrátit, se stalo skutečností - Half-Life 2 nevyjde 30. září a odkládá se na později. Tuto zprávu oficiálně potvrdil Doug Lombardi z Valve Software. Vydání je prý nyní směřováno na prázdniny (pravděpodobně vánoční :)), ale přesné datum zatím stanoveno nebylo.
Pokud vás tato zpráva zklamala (jako že asi ano), můžete se alespoň zatím zabavit novou verzí DoomsDay enginu 1.7.13, která přináší spoustu drobných vylepšení v síťovém kódu, nebo například v automapě. Autor již pracuje na verzi 1.8, která by měla přinést několik velkých vylepšení základní funkce enginu. Stahujte z http://www.doomsdayhq.com/.

autor:  blick   -   24.09.2003 - 12:54:17

Inside Criticall

Tak jsme se s G4ndym rozhodli, že občas napíšeme něco o aktuálním dění "uvnitř" Criticallu. Dnes jsme já a JFK na G4 vyrukovali s palčivou otázkou, týkající se toho, jestli nás vůbec někdo čte :). Tady je malý úryvek z naší ICQ konverzace:

Blick: s jfk jsme se shodli, ze nam mas ukazovat emaily co chodej ohledne criticallu, jestli nejaky jsou...
G4ndy: :)
G4ndy: ehm
G4ndy: nejsou
G4ndy: :) :) :)
Blick: ja vim ze jsou
G4ndy: :(
G4ndy: nejsou
Blick: ale rikal jsi ze chodej
G4ndy: no nejaky
G4ndy: uz sem je smazal
G4ndy: jeden byl od K3, dalsi od lidi z dualu
Blick: hm, nenene
G4ndy: pak nas nekdo chvalil na GB
Blick: ale do kazdyho magu chodej dopisy
G4ndy: nechodej
Blick: my jsme smutni
G4ndy: ty lidi si to vetsinou vymejslej

No, popravdě, velmi by nás zajímalo, jestli máme nějaké věrné (nebo i nevěrné) čtenáře. Takže pokud nám někdo chce zdělit třeba kde se máme zlepšit, zhoršit, nebo cokoliv jiného, může tak učinit do Guestbooku, na email, případně (pokud si toho někdo nevšiml :)) je možné přidat komentář k jakémukoliv příspěvku ve weblogu. Každý z autorů má ještě samozřejmě osobní email, který je napsaný v Credits a redakční mail je criticall@seznam.cz. To jsou snad všechny důležité možnosti komunikace s redakcí. Omlouvám se všem našim čtenářům, které jsem snad svým pochybovačstvím a ignorancí urazil :).

autor:  blick   -   23.09.2003 - 22:18:12

LOTR: Return of the King & War of the Ring dema

Včera byla uvolněna dvě PC dema na hry z prostředí licencované filmové adaptace Pána prstenů.

Return of the King jest akční rubačka inspirovaná posledním dílem velkolepé filmové trilogie Pán prstenů. Úmyslně říkám filmové, jelikož s knihou toho tato hra dle očekávání mnoho společného nemá. Nicméně to nic nemění na faktu že se soudě podle dema, kde vám bude nabídnuta možnost na chvíli se zhostit role neohroženého Gandalfa, nebude jednat o žádný odfláklý slepenec ale neutuchající, časem ale dost stereotypní fantasy akci. Pro všechny kteří se chtějí osobně podílet na deratizaci mordou od skřetů jest herní zpracování Návratu krále jasnou volbou.

Mírnější povahy budou nejspíše volit Warcraft3-like real-time strategii War of the Ring.

autor:  G4ndy   -   23.09.2003 - 15:30:23

Tokyo Game Show

V poslední době se začali množit nejrůznější herní výstavy. Tradiční E3 již není tak extra jak by měla být, na paty mu začíná šlapat konkurence z celého světa. Jedním z "konkurentů" je i Tokyo Game Show, tradiční japonská akce konající se letos 26-28. září. Na této mega výstavě se největšího věhlasu dočkají především tituly z domácí produkce, určené hlavně pro konzole. Nicméně to neznamená že se zde nemihne i pár perel z PC scény, jako kupříkladu údajně hratelná verze Half-Lifu 2 prezentovaná výrobcem grafických karet ATI. Osobně jsem velice zvědavý hlavně na prezentaci Segy která má předvést 25 nových her, pozadu nezůstává ani Konami s nejočekávanějšími hrami na světě - Metal Gear Solidem 3 a Twin Snakes. Ti co tvrdí že největší událost na poli interaktivní zábavy jest E3 by měli pomalu ale jistě měnit názor, již delší dobu jsou to totiž konzole, které hýbou světem.

autor:  G4ndy   -   22.09.2003 - 23:01:30

Teaser z filmu Resident Evil: Apocalypse

V pátek byl v USA uveden do kin film Underworld (který mimochodem vypadá jako docela zdařilá kopie filmů Blade 1 a 2) a před tímto filmem běžel teaser na druhé pokračování filmu Resident Evil, na který se můžete podívat na oficiálních stránkách filmu. Film režíruje Alexander Witt a Apocalypse je jeho režisérská prvotina, ovšem podílel se třeba na takových filmech, jako Piráti Karibiku, XXX, Black Hawk Down, nebo Gladiator. Na scénáři pracuje režisér prvního dílu RE, Paul Anderson, který režíroval kromě prvního dílu RE například filmy Mortal Kombat, Horizont Události a pracuje ještě na další předělávce hry do filmu - Alien vs. Predator. V hlavní roli RE: Apocalypse opět uvidíte Millu Jovovich jako Alici, která bude tentokrát unikat skrz zombíky prolezlé Raccoon City před Nemesis, nejnovějším to výtvorem ďábelské společnosti Umbrella. První film RE byl dost průměrný, ale měl několik dobrých momentů, tvůrci proto chtějí udělat druhý díl o dost lepší, tak jenom musíme doufat, že se jim to podaří. Film je připravován na rok 2004. A jenom na doplnění, první díl měl rozpočet 35 000 000 dolarů a v kinech vydělal po celém světě něco přes 100 milionů, pro Apocalypse se rozpočet o něco zvýšil na 50 000 000 dolarů.

autor:  blick   -   22.09.2003 - 16:34:39

Judge Dredd podle Rebelionu

Autoři fenomenální 3d akce Aliens versus Predator kutí již pěknou řádku let další 3d akci tentokrát inspirovanou populárním komiksovým hrdinou - soudcem Dreddem. Tato velice nadějně vypadající hra má vyjít každou chvílí a to jak na PC tak i pro všechny současné konzole. Není tedy divu že nám autoři vypustili hratelné 140 MB demo. Všem milovníkům Rebelióní předchozí tvorby nemohu tuto záležitost nic jiného než doporučit.

autor:  G4ndy   -   21.09.2003 - 22:11:03

40GB na dlani

Firma Archos oznámila že vyvinula a, což je mnohem důležitější, začala prodávat podle ní nejmenší přenosný hard disk na světě. Pod názvem ARCDisk se skrává malá placička o rozměrech 76 x 77 x 8.8 mm a hmotnosti 75g (je tedy menší než 3 1/2 disketa) a vejde se na ni 20GB dat (existuje ještě 40GB verze, která má o něco větší rozměry). Archos prohlašuje, že jejich disk má nejnižší cenu za 1MB, která by měla být jeden cent (0.3Kč) a doporučená cena za 20GB verzi je $249.95 (za tuto cenu ho také prodává na svých webových stránkách). ARCDisk používá ke komunikaci s PC vysochorychlostní rozhraní USB 2.0, což mimo jiného znamená, že nepotřebuje žádné zvláštní napájení. Plotna disku se točí rychlostí 4200RPM a disk má k dispozici buffer velký 2MB. Disk nabízí nepřeberné množství různých způsobů využití, ať už na pouhé přenášení velkých objemů souborů mezi PC (disk se optimálně hodí na přenášení v kapse od košile :)), rozšíření diskové kapacity vašeho notebooku, nebo na jednoduché zálohování dat a nošení jich všude při sobě.

autor:  blick   -   21.09.2003 - 12:53:53

Gorky Zero - Beyond Honor

Již dlouhou dobu je ve vývoji pokračování překvapivě kvalitní polské tahové strategie Gorky 17. V horkém druhém díle vám již nebude svěřena skupinka vojáků, nýbrž pouze jeden dobře známý veterán z prvního dílu (Cole Sulivan), jehož úkolem bude vyšetření divných událostí na Ukrajině. Děj se bude odehrávat několik let před samotným prvním dílem, ve kterém nebylo nouze o skvěle zpracované tahové souboje s nejrůznějšími zmutovanými obludami. Lidé ze studia Metropolis se nechali do druhého Gorkyho silně inspirovat populárními stealth akcemi jako Metal Gear Solid, dali sbohem tahovému systému a převedli vše do reálného času a 3D grafiky. Silnou zbraní na jejich straně bude dozajista příběh zpracovaný populárním polským sci-fi autorem Rafalem Ziemkiewiczem, který měl prsty již v prvním díle. Proto se ptám, stačí Rafal na Hideo Kojimu, člověka zodpovědného za do nebe vyzdvihovanou sérii Metal Gear? Kdo ví, třeba nakonec Poláci vypálí Japoncům rybník :) Gorky Zero bude distribuován Jowoodem a to i v USA, takže po finanční stránce je doufejme dostatečně zajištěn :)

autor:  G4ndy   -   20.09.2003 - 12:57:09

Silent Hill do kin

Konami včera potvrdilo započatí prací na filmovém zpracování tohoto výjimečného survival hororu. Populární konzolové série Silent Hill, která se letos dočkala již třetího dílu, se celosvětově prodalo doposud přes 4 milióny kusů. Není proto divu že si autoři v Konami začali brousit zuby na Hollywood, a pokusit se na poli filmů zaznamenat minimálně podobný úspěch jako konkurenční Capcom s Resident Evilem. O adaptaci se postará studio David Films, producentem tohoto filmu je Samuel Hadina (True Romance, Spider, Brotherhood of the Wolf). Konami bude dále dohlížet především na konstrukci příběhu a charakterů, takže bychom se měli ve výsledku dočkat titulu s obstojnou kvalitou :)

autor:  G4ndy   -   19.09.2003 - 17:19:19

Black & White pro PSX?

Všichni jistě znáte tuto populární a zatím poslední hru od týmu Petera Molyneuxe. Na platformě PC slavil B&W docela slušný prodejní úspěch, není se proto čemu divit když se před lety rozhodli autoři pro porotování této božské strategie s prvky tamagochi na konzole. Ono slůvko před lety je na místě neboť jsme se zatím nedočkali jiné verze než té původní (spolu s datadiskem) na PC a Macintoshe. Osudy ostatních verzí byly o poznání horší: verze pro Dreamcast byla zrušená prakticky ihned po oznámení prací, verze pro Play Station 2, Game Boy Color a Game Cube taktéž museli ustoupit před verzí pro Xbox (Black & White: Next Generation), na které se snad stále pracuje. Zatím nejdéle vyvíjená je verze pro Play Station 1, která měla vyjít již v roce 2002, ovšem jak to tak vypadá byla také nejspíše zrušena :)

autor:  G4ndy   -   18.09.2003 - 23:18:07

Demo na Dino Crisis 2?!

Je to divné, ale je to tak. Snad rok po vydání plné hry vychází demo na tento klon Resident Evila s dinosaury od Capcomu. Demoverze je 365MB velká a jak už jistě tušíte, je to plná verze, pouze s časovým limitem. Zbavit se toho limitu můžete tak, že zakoupíte sériové číslo. Je to opravdu zajímavý krok, protože Dino Crisis 2 už na dnešní dobu není moc kvalitní hra (navíc je HODNĚ krátká), ovšem takhle si jí možná ještě někdo koupí. I když nějak tuším, že většina lidí použije nějaký keymaker :). Stahovat demo můžete například z Gamer's Hell.

autor:  blick   -   16.09.2003 - 16:54:26

Konečně - editor map pro Vietcong!!!

Tak jsme se dočkali - nedlouho po tom, co Pterodon vydal novou mapu Indian Country, vydává také samotný editor map (zatím pouze betaverzi), což mimo jiného znamená, že už se nebudeme muset omezovat pouze na několik málo map obsažených v původní verzi Vietcongu. K editoru je k dispozici ve zvláštním souboru dokumentace. Pterodoni navíc pracují na nových stránkách http://www.pterodon.com/, kde by měla být celá sekce věnující se tvorbě map. Stránky by měly být dokončeny do konce září.

autor:  blick   -   14.09.2003 - 13:18:41

Rozhovor s Warrenem Spectorem

Zpravodajský server IGN přinesl během minulého týdne poměrně rozsáhlé interview s jednou z ústředních osobností herního světa - Warrenem Spectorem, autorem kultovních klasik jako Ultima Underworld 1 a 2, System Shock, Thief (na něm moc velký podíl neměl) a především dobře se prodávajícího Deusu-ex. Řeč nemohla být o ničem jiném než o současné a budoucí herní scéně. Warren vyjádřil nevídanou spokojenost se směrem kterým se hry ubírají, neustále zmiňoval gigantický úspěch GTA, který dokázal že je zájem o hry ve kterých dostane hráč naprostou svobodu. Zmínil se také o důvodech neúspěchu Thiefů, prý na ně tehdá nebyli hráči dostatečně připraveni, zato s Deusem-ex již konečně vytipoval tu správnou dobu. Se svým týmem nechce dělat hry pro děti nýbrž pro dospělé, a to i za cenu nižších zisků, stačí mu pouze tolik prodaných kopií aby Eidos souhlasil s financováním dalších produktů. Pokud umíte trochu anglicky určitě si tento vynikající rozhovor přečtěte.

autor:  G4ndy   -   14.09.2003 - 11:50:02