-:Recenze her:-
-:Filmy:-
Legacy of Kain: Defiance
Postal 2
Big Fish
Need for Speed: Underground
Call of Duty
Devils Backbone
Úvodník

Zdravím čtenáře u dalšího - značně opožděného - čísla našeho malého magu. Prodleva mezi tímto číslem a číslem 10. byla způsobena vyhlášením generálního volna všem přepracovaným redaktorům, kteří tak po dobu dvou měsíců mohli hojit utržená pracovní zranění. Jak se ale ukázalo, moc sil jsme do jedenáctky nenabrali a tak se musíte opět spokojit s obvyklým množstvím článků (=6).

Prázdniny klepou na dveře, ve většině normálních škol se už nic závažného nedělá, takže by teoreticky mělo hodně času připadnout na hraní her a psaní recenzí. Na to první si klidně můžete vsadit, ale to druhé... to si většinou člověk jen tak říká a nakonec se k činu musí násilně donutit - prázdniny neprázdniny. Nechme se tedy překvapit co si na vás přichystáme do dalšího čísla, jelikož to sami ještě nevíme ;) Předpokládám že snad dohraji Thiefa 3, takže by mohla být recenze, zatím to vypadá na velké zklamání. :(

G4ndy

Recenze her

Legacy of Kain: Defiance

(G4ndy 8/10)

Akční Adventura
Platformy:
PC, PS2, Xbox
Rok vydání:
2004
Výrobce:
Crystal Dynamics
Distributor:
Eidos

V nazelenalém šerosvitu probral se k světu anděl pomsty Raziel.

Poslední díl velkolepé upírské ságy, ještě více akčnější, ještě více epičtější než všichni jeho předchůdci, je zde! Crystal Dynamics, v současnosti nejzhýčkanější tým Eidosu, konečně odhalují odpověď na kterou fandové dlouho čekali - JAK TO VŠECHNO DOPADNE! :)

Postal 2

(Jaxx 6/10)

1st person akce
Platformy:
PC
Rok vydání:
2003
Výrobce:
Running With Scissors
Distributor:
TOP Distributor

Brutalita, čirá brutalita čiší z druhého dílů naprosto úchylné série Postal. Choré výplody bezmozkových mozků se sešly v tomto cynickém *díle*, urážejícím všechny za všech okolností. Je libo zabíjení policistů? Nebo snad černochů? Chlápků v turbanech, nápadně připomínajících islámské teroristy? Ano, to vše je zde možné. A ještě mnohem víc.
Need for Speed: Underground

(ToM 10/10)

Závody aut
Platformy:
PC
Rok vydání:
2003
Výrobce:
EA
Distributor:
EA
Příznivců motoristického sportu není ve hráčské komunitě zrovna nejvíc, ale i pro tuto poměrně malou část se vytvářejí velice kvalitní hry. Daly by se rozdělit do několika skupin: simulátory rallye, okruhové závody a ty ostatní.. Mezi ně se řadí i série Need for Speed. První díl této řady vyšel už v roce 1995, tedy před devíti lety. Od té doby nás vývojáři EA pravidelně obdařují dalšími kousky.
Call of Duty

(Jaxx 9/10)

1st person akce
Platformy:
PC, PS2, Xbox, GC
Rok vydání:
2003
Výrobce:
Infinity Ward
Distributor:
Activision
Pro všechny, jimž nestačilo kopání do zadku náckům v Medal Of Honor, se na trhu objevuje hra podobného, ne-li úplně stejného ražení, dokonce na ni pracoval téměř identický tým. Bude ovšem stejně dobrá?
Filmy
Big Fish

(G4ndy)

Drama s prvky pohádky ;)
USA, 2003, 110 min

Režie:
Tim Burton
Do nebe vyzdvihovaný režisér Tim Burton mi nikdy nepřirostl příliš k srdci. Naposledy zklamal většinu kritiky neslaným nemastným rádobyremakem Planety Opic nesoucím dinosauří stopy komerce. Oddaní fanoušci mu ale jako kultovní osobě odpustí cokoli, stejně tak jako Warner Bros a další, kteří se mu nebojí svěřit filmy s největšími rozpočty.
Devils Backbone

(G4ndy)

Drama/Horor
Mexiko/Španělsko,2001,106 min

Režie: Guillermo del Toro
Rádoby hororů posledních pár let vzniká jak hub po dešti, těch jedlých hříbků je mezi nimi ale menšina která je utlačovaná obrovskými koloniemi jedovatých muchomůrek, které diváka akorát otráví. Není se čemu divit neb podhoubí tohoto žánru, které filmový průmysl soustavně kypří a hnojí, je nasáknuto pěkným balíkem dolarů.
Redakce

Criticall na webu:
http://criticall.gameplanet.cz
stížnosti a připomínky zasílejte na: criticall@seznam.cz

šéfredaktor & designér:
Jiří "G4ndy" Mataj***

redaktoři:
Jarda "Blick" Pros
Jaromír "Jaxx" Möwald**
Pavel "MasterPJ" Najman
Richard "Han Solo" Druska
Tomáš "ToM" Nadrchal*

(*označuje aktivní redaktory tohoto čísla, ostatní se flákali;)

Extra ;)
Jak jistě víte, hodně volného času věnuji hraní Vietcongu za klan [CAC].
1. května se konal mezihernový turnaj v rámci příprav na mistrovství ČR a abychom se na to MČR vůbec kvalifikovali, rozhodlo se velení našeho klanu vyslat do Prahy pár zevláků nachytat body. ;) Bohužel se nás ve špičkově vybavené herně na Andělu nejspíše všichni hrozně báli a tak jsme byli nuceni hrát ze sklepení herny Prodigy, odkud jsme nakonec "vybojovali" zalagované třetí místo a dostali trička a klíčenky, které nám teď všechny ostatní klany závidí (tedy až na Necroraisers, ti dostali 50l coca-coly za místo 1.) ;)

G4ndy

verze pro Level CD/DVD, odesláno 7. 6. 2004