Příspěvek weblogu


Deskové a karetní hry – atraktivní zábava pro celou rodinu

Když se řekne desková hra, vybaví se většině z nás šachy, dáma nebo Člověče, nezlob se. Někdo si možná vzpomene i na hry jako jsou Monopoly nebo Sázky a dostihy. I tak ale zůstane náš pomyslný výčet pěkně malý. Různých deskových her, které se i v ČR těší od konce 90. let stále větší oblibě, jsou přitom na trhu již bezmála stovky. Přesvědčit se můžete jednoduchým zadáním hesla „deskové hry“ do internetového prohlížeče.

Osobně hraji deskové hry velmi rád. A to jak ve svém volném čase s přáteli, tak i ve své práci s mládeží. Desková hra, neboli „deskovka“, je totiž – byť se to vůbec nezdá – velmi dobrým sociálně-terapeutickým nástrojem:

Při hraní je člověk uvolněnější a lépe se s ním komunikuje. Deskovky se navíc hrají tak, že na každého postupně přijde řada – každý tak má rovnou příležitost a možnost změnit průběh hry, vyhrát, pomoci nebo uškodit ostatním. Hlas toho, kdo je mezi vrstevníky považován za outsidera, je najednou slyšet a musí se s ním počítat; zatímco i ten největší machr není nic víc, než jen další hráč z mnoha. Rád bych vás proto v budoucnu na těchto mých stránkách seznamoval se zajímavými deskovými hrami.

autor:  G4ndy   -   12.04.2013 - 14:55:58

http://criticall.gameplanet.cz

šéfredaktor: Jiří "G4ndy" Mataj, redaktoři: Jaromír "Jaxx" Möwald, Pavel "MasterPJ" Najman, Tomáš "ToM" Nadrchal
php & css scripting: Jaroslav "Blick" Pros
Weblog/diskmag Criticall, 2002-2010; editovaný obrazový materiál je majetkem oprávněných vlastníků.