Příspěvek weblogu


Nintendo hodlá zmultimediálnit GBA a DS

Nintendo se, ve snaze přiblížit své přenosné konzole a zejména pak nenovější DSko konceptu nesrovnatelně výkonnějšího PSPéčka od Sony, chystá vydat oficiální čtečku paměťových karet SD kombinovanou s přehrávačem videa a hudby.

Znalci jistě zaoponují že se nejedná o nic nového, na GBA totiž již skoro od začátku existují různá nelicencovaná udělátka, která umožňují hrát pirátské kopie her stažené z internetu a přehrávat hudbu a video v hodně mizerné kvalitě.

Oficiální produkt od Nintenda nesoucí název Play-yan, nejspíše neumožní hrát pirátské kopie nebo spouštět emulátory na GBA, zato však díky vestavěnému hw dekodéru docela obstojně přehraje mpeg4 video v maximálním rozlišeni 320x240 30fps + mono zvuk a populární mptrojky. Na 256 MB SD kartu se vejdou zhruba 2 hodiny filmu, mp3 bude možné organizovat do nejrůznějších playlistů - na displeji se zobrazí názvy skladeb včetně id3 tagů.

Nic extra řekl bych, když už chci na cestě poslouchat mp3 tak si raději pořídím nějaký k tomu určený přenosný přehrávač a koukat na video na malém LCD je dost pochybná aktivita - Play-yan tak bude asi nejvhodnější pro hardcore fandy Nintenda, kteří pak budou moci říci, že jejich miláček umí to samé co PSP. :)

Jen pro porovnání, v internetových obchodech lik-sang a Play-Asia najdete nejeden Play-yanu podobný produkt. Nintendo opět dokázalo že se k určitým krokům odhodlá až teprve když ho začne tlačit konkurence... :(

autor:  G4ndy   -   16.12.2004 - 14:13:48

http://criticall.gameplanet.cz

šéfredaktor: Jiří "G4ndy" Mataj, redaktoři: Jaromír "Jaxx" Möwald, Pavel "MasterPJ" Najman, Tomáš "ToM" Nadrchal
php & css scripting: Jaroslav "Blick" Pros
Weblog/diskmag Criticall, 2002-2010; editovaný obrazový materiál je majetkem oprávněných vlastníků.