Příspěvek weblogu


Krušné časy pro Spamery?

Dříve se psalo, že většina spamů doopravdy z USA není, jen to tak vypadá. To vše se otočilo a teď se tvrdí, že počítače vysílající spamy používají zahraničních IP, aby se tak kryly. Spameři tedy doopravdy z USA pocházejí. V USA také platí zatím jediný antispamový zákon, pomocí něhož lze postihovat právě takové hříšníky. Je však také pravda, že od vypuštění tohoto zákona se počet spamů v mailových schránkách příliš nesnížil. Podle společnosti Symantec to je z původních 65% na 58%. A to i přes to, že dle zákona může jít spamer až na 5 let za mříže.

Je však možné, že už to spameři nebudou mít tak lehké. V Americe, bylo zadrženo několik lidí a byly na ně podány žaloby kvůli „junk e-mail“ (volně přeloženo jako odpadní pošta).
Dalo by se předpokládat, že to nebude zátah jediný. Jedná se totiž o „Operation Slam Spam“ (Američané se v těchto operacích vyžívají), která je financována Direct Marketing Association, obchodní skupinou, která se snaží legitimizovat používání e-mail ochodu. Chtějí tak zamezit rozesílání anonymních reklam a obchodních nabídek na koupi zboží jako je třeba Viagra.

autor:  MasterPJ   -   28.08.2004 - 10:48:49

http://criticall.gameplanet.cz

šéfredaktor: Jiří "G4ndy" Mataj, redaktoři: Jaromír "Jaxx" Möwald, Pavel "MasterPJ" Najman, Tomáš "ToM" Nadrchal
php & css scripting: Jaroslav "Blick" Pros
Weblog/diskmag Criticall, 2002-2010; editovaný obrazový materiál je majetkem oprávněných vlastníků.