Příspěvek weblogu


Tajemná mašinka Nintenda odhalena!

Všichni hráči a hlavně fanoušci Nintenda se už několik měsíců těšili na nový herní stroj své oblíbené firmy, který podle Nintenda neměl být nástupcem konzole GameCube, ani handheldu GameBoy Advance, ale naprosto novou a inovativní věcí. V herní obci probíhaly různé spekulace o tom, co by to mělo být. Někteří říkali, že to bude mít co dělat s Nintendem nedávno zaregistrovaným patentem na bezdrátový přenos informací, jiní zase že to bude přenosná mašinka schopná spouštět jak hry z GameBoy Advance, tak také z GameCube. Ovšem Nintendo dnes spekulace ukončilo vydáním tiskové zprávy, ve které popisuje nové Nintendo DS portable!

Nová mašinka bude mít 2 třípalcové podsvícené LCD displeje, které dají hráči nové možnosti ve hrách. Například ve sportovních hrách jako je třeba fotbal bude na jedné obrazovce pohled na celé hřiště a na druhé přiblížený pohled na hráče s míčem. Aby hardware stíhal obstarávat 2 obrazovky s úplně jiným obrazem, bude tato novinka vybavena dvěma nezávislými procesory "ARM 9" a koprocesory "ARM 7". Více detailů bude odhaleno na letošním E3, prodej by měl být zahájen ještě před koncem letošního roku.

Uvidíme co z toho nakonec bude, ale já jsem rád, že Nintendo neupustilo od své snahy neustále přicházet s novými inovativními myšlenkami, kterými zpestřuje a posouvá dál herní svět.

autor:  blick   -   21.01.2004 - 12:57:38

http://criticall.gameplanet.cz

šéfredaktor: Jiří "G4ndy" Mataj, redaktoři: Jaromír "Jaxx" Möwald, Pavel "MasterPJ" Najman, Tomáš "ToM" Nadrchal
php & css scripting: Jaroslav "Blick" Pros
Weblog/diskmag Criticall, 2002-2010; editovaný obrazový materiál je majetkem oprávněných vlastníků.