Hry:
Ostatní:

Warcraft 3: Frozen Throne

Datadisky z produkce Blizzardu patří bez pochyby mezi jedny z nejlepších, každý z nich posunul hranice dané hry mnohem dál než by kdokoli od obyčejného přídavku očekával. Nejinak tomu je i u čerstvého z mrazáku vytaženého trůnu.

Vzpomínáte? Finální bitva jest dobojována, proklatě těžký závěrečný boj u stromu života úspěšně dotažen do konce. A přece, zlo si opět začalo brousit zoubky na Azeroth... Chytře rozvinuté nitky příběhu, které ve Warcraftu 3 lecos naznačily se dočkaly ve Frozen Thronu typicky Blizzardího kolosálního rozpětí - Pokud vás zajímá kam začali směřovat své kroky elfí zrádce Illidan, či otcovrah Arthas, poté co selhala planoucí legie včele s Archimondem, nacházíte se na správné adrese!

K původnímu W3 přibyly hned tři zbrusu nové kampaně plus jedna bonusová. A jsou to kampaně v pravém a plnohodnotném smyslu slova, neboť přinášejí neokoukaná prostředí, jednotky (dokonce i lodě), hrdiny a vůbec všechno to co dělalo z kampaní původního W3 zábavné kousky. Laťka obtížnosti byla naštěstí posunuta o trochu výš a tak se zpočátku nesetkáme s žádným Arthasovým poflakováním, nýbrž rovnou s intenzivní honbou temné elfky Maiev za zrádcem Illidanem (8 misí). Poté následuje tažení lidí a krvavých elfů dokumentované šesti misemi, a pak konečně závěrečný boj nemrtvých promítnutý do deseti proklatě hustých misí.

Všechny milovníky akčních RPG typu Diablo, jistě potěší kampaň bonusová, která se věnuje opomenutým Orkům, konkrétně bojovníkovi Rexxarovi, který vstoupí do služeb Thralova lidu a společně se stopařem - Lovcem stínů, bude řešit nejrůznější questy a questíky. Styl ovládání zůstane pochopitelně zachován, i nadále se dá mluvit o RTS, nicméně velice komorně pojaté, evokující tak trochu domněnky že nám v Blizzardu asi chystají nějaké to Diablo 3 postavené na enginu Warcrafta :o) No, nechme se překvapit, jisté však je, že tímto zpestřením dodali FT patřičnou třešničku na dort.

Co říci závěrem? Pokud vás bavil původní W3 věřte že nejinak tomu bude i u FT, který je opět trochu víc než poctivým datadiskem. Jediný problém bych spatřoval v určité okoukanosti tématu, případně v nepřílišné dynamice příběhu, který v porovnání s tím původním trochu (podotýkám trochu) zaostává. Někoho může též zklamat absence většího počtu filmečků - ve hře sou obsaženy bohužel pouze dva, intro a outro. Ale netřeba se příliš obávat, příběhových zvratů se přece jen dočkáte (dobrák Illidan a td. :o) Jinak je FT opravdu zábavným kouskem jaký jsme tu dlouho neměli!

G4ndy


Warcraft 3: Frozen Throne
2003
Real Time Strategie
Výrobce/disributor: Blizzard/Vivendi
HW: PIII 600 MHz, 256 MB RAM, 32 MB grafická karta, DirectX 8.1, 550 MB HDD

Hodnocení:
9/10