Hry:
Ostatní:
Konečně - editor map pro Vietcong!!!

Tak jsme se dočkali - nedlouho po tom, co Pterodon vydal novou mapu Indian Country, vydává také samotný editor map (zatím pouze betaverzi), což mimo jiného znamená, že už se nebudeme muset omezovat pouze na několik málo map obsažených v původní verzi Vietcongu. K editoru je k dispozici ve zvláštním souboru dokumentace. Pterodoni navíc pracují na nových stránkách http://www.pterodon.com/, kde by měla být celá sekce věnující se tvorbě map. Stránky by měly být dokončeny do konce září.

autor:  blick   -   14.09.2003 - 13:18:41

Rozhovor s Warrenem Spectorem

Zpravodajský server IGN přinesl během minulého týdne poměrně rozsáhlé interview s jednou z ústředních osobností herního světa - Warrenem Spectorem, autorem kultovních klasik jako Ultima Underworld 1 a 2, System Shock, Thief (na něm moc velký podíl neměl) a především dobře se prodávajícího Deusu-ex. Řeč nemohla být o ničem jiném než o současné a budoucí herní scéně. Warren vyjádřil nevídanou spokojenost se směrem kterým se hry ubírají, neustále zmiňoval gigantický úspěch GTA, který dokázal že je zájem o hry ve kterých dostane hráč naprostou svobodu. Zmínil se také o důvodech neúspěchu Thiefů, prý na ně tehdá nebyli hráči dostatečně připraveni, zato s Deusem-ex již konečně vytipoval tu správnou dobu. Se svým týmem nechce dělat hry pro děti nýbrž pro dospělé, a to i za cenu nižších zisků, stačí mu pouze tolik prodaných kopií aby Eidos souhlasil s financováním dalších produktů. Pokud umíte trochu anglicky určitě si tento vynikající rozhovor přečtěte.

autor:  G4ndy   -   14.09.2003 - 11:50:02

Half-Life 2 Source engine demo

Ve Valve se rozhodli před vydáním nového HL uvolnit pro širokou veřejnost technologické demo které předvádí Source engine v praxi. Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit jaká síla a neuvěřitelná adaptibilita se v HL2 Source enginu skrývá není lepší možnosti než stáhnout toto 116MB velké technology demo.

(Zdroj IGN)

autor:  G4ndy   -   12.09.2003 - 21:14:34

Zahájen betatest multiplayeru Postal 2

Postal 2 byl přijat tak, jak se všeobecně očekávalo - jedni ho odsuzovali, druzí ho brali tak, jak je. A přestože to nebyl žádný Half Life, dost lidí si ho oblíbilo. Ovšem spousta hráčů si stěžovala, že hra nemá multiplayer, který by možná mohl být zábavnější, než single. No, a Running With Scicors samozřejmě nechtěli zklamat své fanoušky a na multiplayeru usilovně pracují. Nyní se na oficiálních webových stránkách Postalu objevilo oznámení, že dnes začne betatest multiplayeru, který sice nebude otevřený pro všechny, ovšem přijímat se bude spousta lidí, takže máte slušnou šanci. Mohla by to být celkem zábava, běhat v osmi lidech po městě, polévat se benzínem a zapalovat :). Pro více detailů navštivte http://www.gopostal.com/.

autor:  blick   -   12.09.2003 - 19:12:46

Soul Calibur II vytvořil první rekord

Namco totiž oznámilo, že prodejcům v USA rozeslalo pro ně rekordních 1.6 milionu kopií této podle recenzí téměř dokonalé bojovky. Velmi dobře pro Namco vypadají také prodeje za první den, kdy poměrně překvapivě v USA vyhrála verze pro GameCube s 245,000 prodanými kopiemi, druhá verze pro Xbox s 205,000 a poslední verze pro PS2 s rovnými 200,000 kusy. Každá z verzí má jeden exkluzivní charakter a jak se zdá, tak GameCubu pomohl Link (ze série Legend of Zelda), který je v USA velmi oblíbený. Xbox verze má komiksového Spawna a PS2 Heihachiho ze série Tekken. Soul Calibur 2 se velmi dobře prodává i ve své domovině Japonsku, kde byly za první den prodeje takovéto:
PS2 - 120,000
GC - 100,000
Xbox- 35,000 (odhad)
Já jenom doufám, že se GameCube verze začne brzy prodávat i v ČR, ale mám strach že ne, protože Qshop nedávno zrušil možnost předobjednávky.

autor:  blick   -   11.09.2003 - 16:56:58

The Lord of the Rings: War of the Ring

Na tuto zimu chystá Sierra kromě jiných her s tématikou Pána prstenů i tuto real-time strategii, která se místy až nezdravě podobá Warcraftu 3. Autoři přiznávají zdroj své inspirace, nicméně se na rozdíl od W3 ohánějí velkým počtem jednotek a gigantickými bitvami. Licence Tolkienova světa bude využita na maximum, takže se hráč setká se všemi důležitějšími postavami (pod vaše velení se dostane dokonce i sám Balrog!). Trochu komplikovanější to bude s příběhovou linkou, která se vzhledem k charakteru hry dozajista bude od knižního podání značně lišit. Něco málo přes dvacet misí zprostředkuje všechny známé i neznámé bitvy které kdy Středozemi sužovali, otázkou zůstává nakolik bude tato strategie dobrou hrou odmyslíme-li si drahou licenci...

autor:  G4ndy   -   10.09.2003 - 13:41:32

Zrychlete si Quake 3: Arena na procesorech Athlon XP

Na internetu se ojevily optimalizované DLL knihovny pro hru Quake 3: Arena. Jejich autor tvrdí, že původní verze nutí procesory AMD používat 3DNow! místo SSE a že kód 3DNow! v Quakovi funguje špatně. Procesory Intelu Pentium III a IV oproti tomu používají SSE, což jim dává proti AMD značnou výhodu. Tyto nové DLL knihovny pro procesory AMD sice nezprovozní SSE, ale přesto by mělo dojít k znatelnému nárůstu FPS. Podle testů autora byl Athlon XP 2700+(2166MHz, 166fsb) rychlejší než P4-2.53 @ 3.32GHz, 175/700fsb s použitím těchto optimalizovaných DLL. No, podle mě to je celkem k ničemu, protože Quake 3 běhá na AthlonechXP krásně rychle, ale proč z Quaka nevymáčknout zadarmo ještě víc, že?

autor:  blick   -   09.09.2003 - 12:01:12

Legacy of Kain: Defiance

Již tento měsíc poctí konzoli Play Station 2 svou přítomností další pokračování upíří 3rd person 3D akce z řady Legacy of Kain, která svou popularitou na této konzoli začíná šlapat na paty Tomb Raideru. Od minulého dílu doznal vylepšení především soubojový systém který nyní díky novým kouzlům a kombům nabízí mnohem víc možností kterak naložit s vašimi protivníky. Jinak má zůstat vše při starém, poměrně schopný grafický engine z předešlých dvou dílů zůstává zachován, stejně tak by tomu mělo být i s již trochu vyždímanější hratelností a zápletkou.

autor:  G4ndy   -   08.09.2003 - 22:24:28

Připojte si jednoduše svou herní konzoli k monitoru!

Firma Venom oznámila evropské vydání speciálního adaptéru, kterým můžete jednoduše připojit svou konzoli k monitoru. Podporovány jsou konzole Playstation 1 + 2, Xbox a Gamecube. Funguje to tak, že adaptér připojíte mezi monitor a PC, připojíte konzoli a můžete hrát. Adaptér tam už můžete nechat bez problémů pořád, protože má tlačítko, kterým přepínáte mezi PC a konzolí. K adaptéru můžete připojit ještě blízkou televizi a dokonce má S-Video výstup, takže zlepšuje kvalitu obrazu na TV. Obsahuje také konektory na připojení stereo reproduktorů. Navíc nepotřebujete žádné napájení, protože si adaptér bere energii ze slotu na paměťovou kartu. Vypadá to naprosto skvěle, jediným problémem bude asi cena, která by měla být asi 50 liber, což dělá v přepočtu přibližně 3000 Kč :(.

autor:  blick   -   07.09.2003 - 22:14:49

Half-Life 2 bude ke stažení...

Dle posledních zpráv ve Valve, potažmo v distribučním gigantu Vivendi, uvažují o možnosti poskytnout hráčům HL2 za určitý peníz volně ke stažení či dokonce k měsíčnímu "pronájmu"! Cena za download zatím nebyla stanovena, jisté však je že se bude jednat o mnohem menší částku než po vás budou chtít v kamenných obchodech. Též je téměř jisté že nám HL2 vyjde ve třech verzích: 1. nejlevnější bude obsahovat pouze samotnou hru bez podpory multiplayeru a populárních modů (pravděpodobně se bude bundlovat ke grafickým kartám Ati), 2. normální balení obsáhne vše na co jsme u plnohodnotné hry zvyklí, 3. hard-core verze bude v paku obsahovat navíc suvenýry jako podložku pod myš atd.

Co říci víc, jedná se zkrátka o chytrý marketingový tah, který jen dokazuje jak moc v nový Half-Life všichni věří.

autor:  G4ndy   -   07.09.2003 - 17:13:17

5x Thief 3

Na informačním serveru IGN dnes přibylo pět zbrusu nových ingame filmečků zachycujících Gareta v akci. Kvalita těchto ukázek je vzhledem k tomu že byly nahrávány kamerou značně odpudivá, nechutně působí především zvuky, které se ztrácejí v šumu hlučného okolí. Mému oku též nemohla uniknout evidentní neschopnost hráče který Thiefa 3 v ukázce hraje... :o) Jelikož se jedná o první doposud zveřejněné ingame video byl sem ochoten tyto závažné chyby velkoryse překousnout, otázkou však zůstává jestli takováto videa nepoškozují dobré jméno hry.

A co že se to vlastně dozvídáme? V první řadě asi to že se Thief 3 opravdu hodně podobá svému předchůdci, grafické zpracování se nese v duchu nejnovějšího unreal enginu, opět se setkáme s temnými uličkami, honosnými interiéry chrámů a klasickou zlodějskou akcí...

autor:  G4ndy   -   06.09.2003 - 16:22:51

Konečně nová MP mapa pro Vietcong!

Když jsem před nějakou dobou hrál multiplayer Vietcongu, brzy mi přestaly dostačovat mapy v původním balení a začal jsem se poohlížet po dalších, amatérských. Ovšem neuspěl jsem. Nikde ještě žádná nová mapa ke stažení nebyla, což bylo asi způsobeno absencí editoru map (alespoň o žádném nevím). Včera se ovšem objevila první nová mapa (o které vím) s názvem Indian Country. Podporuje herní módy ATG, CTF, DM, TDM pro az 16 hráčů a Coop pro 6 hráčů. Stáhnout ji můžete na stránkách http://www.vietcong-game.net/, kde naleznete i návod na její instalaci.

autor:  blick   -   06.09.2003 - 16:01:33

Blick is Cubed part #2

Jak už G4ndy prozradil v předchozím příspěvku, jsem nyní šťastným majitelem Gamecube. A dospěl jsem k němu opravdu zdlouhavým a bolestivým způsobem.

Všechno začalo někdy v polovině července, kdy si G4 koupil Cube ve zvýhodněné prázdninové akci za 3990,- a ještě s bonusovou verzí dalšího pokračování série Zelda s podtitulem Wind Waker, což je naprosta dokonalá cena za naprosto nejlepší (ovšem bohužel špatnou "dětinskou" pověrou trpící) konzoli současnosti. Ani mě nemusel moc dlouho přesvědčovat a já se rozhodl pro koupi též. Ale to bych nebyl já, aby všechno proběhlo jednoduše. Nejdřív jsem zašel do Tesca, kde měli tento pack prodávat. Z krabice samozřejmě nešlo poznat, jestli je to opravdu bonusová edice, prodavačka na můj dotaz otráveně odpověděla, že to bonusová edice je a šla pryč. Zavolal jsem tedy jejího kolegu, ať mi Cube přinese ze skladu. Po dvaceti minutách čekání se chlapík přiřítil s krabicí, ovšem po jejím rozbalení jsme zjistili, že je to pouze samotná konzole a on samozřejmě o žádné akci nevěděl (i když po celé místnosti byly vylepeny obrovské plakáty s reklamou na toto). Dohodli jsme se tedy, že nic nekoupím a naštvaně jsem odešel domů, kde jsem se rozhodl objednat přes internet. Objevil jsem jediný obchod, odkud jsem si mohl bonusový pack objednat, a to pražský Qshop.

Objednávka proběhla v pořádku a já se rozhodl objednat si ještě přes Nintendo klub paměťovou kartu a hru Eternal Darkness s tím, že by mi to všechno mohlo přijít ve stejnou dobu. Ó, jak jsem se přepočítal. Hned druhý den mi totiž přišel email z Qshopu, že mnou objednaný pack nemají na skladě a že nevědí, kdy jim distributor dodá bonusovou Zeldu, odhadovali to tak na jeden až dva týdny. Slibovali mi také, že hned jak ho budou mít, tak mi dají vědět. Už jsem nechtěl nikde jezdit po republice a shánět to, tak jsem se rozhodl počkat. Za pár dnů přišla zásilka z Nintendo klubu a já si mohl pouze číst v manuálu od Eternal Darkness a čekat. Po uplynutí 14 dnů, kdy se nic nedělo, jsem se rozhodl urgovat a napsal jsem do Qshopu email. Jejich odpověď byla prakticky stejná, jako na začátku: nemají Zeldu a nevědí, kdy bude. To už mi celkem docházela trpělivost a rozhodl jsem se napsat distributorovi (Conquest). Odpověď přišla celkem rychle a stálo v ní, že oni Zeldu opravdu neměli, protože museli splnit jakési podmínky, aby je mohli obdržet zdarma od evropského distributora, ale že už všechno splnili a jenom čekají na dodávku, která měla přijít za jeden, maximálně dva týdny. Tak jsem se rozhodl čekat na oznámení Qshopu, že už mi posílají balík a nijak do toho nezasahovat. Ovšem utekl jeden týden, druhý, třetí. Po 40 (čtyřiceti) dnech od první objednávky u Qshopu jsem se rozhodl opět se jich zeptat (tentokrát už naštvaným tónem), co je s mojí objednávkou. Obratem jsem obdržel email, ve kterém se mi omlouvali, že na mě (jak jinak) zapomněli, ale že momentálně opět Cube + Zelda není skladem, ale určitě do týdne bude. A hned za dva dva dny mi volali, že už to mají a můžou poslat, za další dva dny už jsem Cube dřímal ve svých spocených prackách. Po více než 40 dnech od objednání! Doufám, že to byla jen nešťastná shoda náhod, ale co jiného bych se svým štěstím mohl čekat, že?

Od té doby už následují samá pozitiva a sociální jistoty, ale o tom zase příště.

autor:  blick   -   04.09.2003 - 22:44:10

Blick is Cubed

Po dlouhém čekání plném utrpení se nad Blickem bůh (v tomto případě spíše špatně zásobovaný Qshop) konečně slitoval a dopřál mu radosti, které může člověk dosáhnout jedině s touto zatím poslední konzolí veterána žánru interaktivní zábavy - Nintenda.

Game Cube v původní verzi sice nepřehraje žádný DVD film, nicméně bohatě tento handicap přebíjí zásobou kvalitních titulů které na PS2 jen tak k vidění nebudou, nehledě na to že si Sony v touze po co největší prodejnosti pustilo na svůj systém 3rd party tvůrce her kteří průměrnou kvalitu titulů pro PS2 drasticky srážejí :) Nemůžu tedy nic jiného než Blickovi gratulovat k tomu že se stal majitelem konzole s rodokmenem, konzole s tváří a nikoli alibistických citově neutrálních monster typu Xbox nebo PS2.

autor:  G4ndy   -   03.09.2003 - 17:40:05

Star Fox 2

Na Game Cube se chystá vstoupit jedno z dalších pokračování legendární hry 16 bitové éry - Star Fox. SF adventures tu na GC sice již byly, nicméně tento akční RPG titul neměl kromě postav s původním Star Foxem nic moc společného. Právě na první díl této série, který svého času zaznamenal především díky úchvatné 3D grafice značný úspěch na konzoli SNES, chce Namco přímo navázat.

Dočkáme se tak opět nejen fantasticky vypadajících futuristických soubojů letadýlek ale i bitev pozemních. SF2 půjde navíc díky splittscreenu hrát až ve čtyřech hráčích na jednom GC. Osobně jsem velmi zvědav jak tento potencionální AAA titul dopadne.

autor:  G4ndy   -   03.09.2003 - 16:55:59

Resident Evil Outbreak (původně Online)

Majitelé PS2 se zřejmě jen tak nedočkají Resident Evila 4, exkluzivně licencovaného pro Game Cube, nicméně smlouva s Nintendem Capcomu nebrání ve vydávání "postraních" dílů této slavné série na ostatní konzole.

RE Outbreak má pomoci Sony se vstupem na online konzolovou scénu na které se doposud PS2 plácá jak ryba na suchu. V Capcomu nechtěli na poprve nějak zvlášť riskovat a tak raději ke komornímu multiplayeru až 4 hráčů přes internet přičlenily i původně nezamýšlený paralelní single player. K výběru bude 8 charakterů z nichž každý reprezentuje určitou vlastnost potřebnou k přežití, což jasně naznačuje že jedině kooperací bude možno dosáhnout cíle.

autor:  G4ndy   -   02.09.2003 - 16:32:10

Nová verze Doomsday 1.7.12 vypuštěna

Nová verze tohoto enginu, který dokáže udělat divy s hrami běžícími původně na Doom enginu (Doom, Doom2, Heretic, Hexen) byla vypuštěna. Kromě opravy spousty chyb přináší i několik vylepšení, jako použití multitexturingu na mnohem více typů povrchu, vylepšení interfacu menu, lehké vylepšení síťového kódu a další věci. Doomsday engine můžete stahovat z oficiálních stránek Doomsday.
Pokud se chcete o Doomsday dozvědět víc, tak si přečtěte G4ndyho recenzi.

autor:  blick   -   02.09.2003 - 13:09:37

Spuštěna oficiální www stránka Bujingai

Dnes byla spuštěna oficiální webová prezentace této nejen mnou velmi očekávané hry pro PS2. Naleznete ji na adrese http://www.bujingai.com/. Zatím tam toho moc není, ale snad se to zlepší. O Bujingai už jsem psal dva příspěvky - popis hry a o traileru s obrázky.

autor:  blick   -   01.09.2003 - 20:54:25

Half Life 2 bundlován s grafickými kartami ATI?

The Inquirer dnes napsal zajímavou (ale nepotvrzenou) zprávu, že Half Life 2 by měl být hned po svém vydání přidáván ke kartám od ATI jako bundle. Half Life 2 má prý být optimizovaný pro karty od ATI, hlavně pro Radeon 9800. ATI by se tímto povedeným kouskem podařilo zasadit nVidii slušnou ránu a pokud se tato zpráva potvrdí, tak myslím, že nejenom já budu přemýšlet o upgradu svého Radeonu 9000.

autor:  blick   -   31.08.2003 - 20:26:05

Civilization III: Conquest

Nový datadisk pro tuto tahovou strategii s legendárním rodokmenem nabídne poněkud detailnější pohled na lidské dějiny než je pro tento typ her obvyklé.

Autoři z Firaxis se zaměřili na komornější zpracování konkrétních historických událostí, které se promítnou do devíti nových samostatných scénářů. Jako průvodní efekt tohoto přibudou pochopitelně nové národy, budovy a jednotky.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách http://www.civ3.com/

autor:  G4ndy   -   31.08.2003 - 17:23:26

Exkluzivní trailer z Bujingai

Nedávno jsem psal o tom, že Taito bude vydávat hru Bujingai ke svému 50. výročí, a nyní mám pro vás jeden exkluzivní trailer od jednoho japonského fanouška. Trailer je nahraný kamerou z tv obrazovky, pravděpodobně na nějaké předváděcí akci Bujingai v Japonsku, jeho kvalita je nevalná, ale něco tam vidět je. Tak neváhejte a stahujte!

Bujingai trailer 3.84MB

Update: Našel jsem několik kvalitních obrázků ze hry a z předváděčky, po kliknutí se vám zobrazí větší verze.


autor:  blick   -   30.08.2003 - 21:05:57

Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark

Již z názvu možno vydedukovat že se jedná o právě vycházející druhý datadisk pro populární 3D RPG založené na pravidlech AD&D. Tento finální přídavek, který by měl definitivně prověřit hráčovy schopnosti, nabídne možnost postupu až na 40. level, údajně 20 hodin trvající single player kampaň a množství dalších samozřejmostí jako nová kouzla a příšery. Příběh tradičně pokulhává, hlavní role se opět zhostila neutuchající akce a tak se ptám kam se poděly časy Baldurs Gate či Planescape?

autor:  G4ndy   -   30.08.2003 - 10:52:55

Viceprezidentka Nintenda porodila při hraní Donkey Konga

Perrin Kaplan, viceprezidentka pro marketing amerického Nintenda porodila v neděli ve Švédské nemocnici v Seattlu (Washington) zdravou holčičku. Během porodu hrála na svém Game Boy Advance hru Donkey Kong Country, aby se soustředila na něco jiného než na bolest. Zajímavý způsob, možná by se měli v nemocnicích rozdávat všem rodičkám Gameboye :).

autor:  blick   -   29.08.2003 - 17:51:02

Ground Control 2: Operation Exodus

Pokračování jedné z prvních proklatě dobrých 3D RTS je na spadnutí. Ve Švédském Massive Entertainment v tuto chvíli pravděpodobně již dokončily většinu prací na tomto projektu, který má opět přínest mix mezi skvěle vypadajícím sci-fi prostředím a kvalitní taktickou akcí taženou kupředu nezvykle propracovaným příběhem. Osobně se těším především na kooperativní multiplayer ve ktrerém bude možné hrát kampaň pro jednoho hráče.

autor:  G4ndy   -   29.08.2003 - 15:01:49

Shinobi po sedmi letech

Jedna z legendárních konzolových her počátku devadesátých let - Shinobi, se dočkala po více jak sedmi letech znovuzrození pro Play Station 2. O resurekci se nemohl postarat nikdo jiný než jedno z nejlepších interních studii Segy - OverWorks.

Tato akční bojovka s ninjou v hlavní roli spatřila poprve světlo světa v roce 1987 na automatech. Do roku 95 vzniklo díky velké popularitě celkem deset pokračování snad na všechny myslitelné systémy (nejen konzole od Segy ale i domácí počítače Zx Spectrum, Atari, Amiga, Commodore 64...).

Nový jedenáctý Shinobi vstupuje se značnou vervou poprve do neprozkoumaných vod 3D (poslední verze pro Saturn byla stále 2D). Ku pomoci má kromě spolehlivých mečů a kopy kouzel vynikající engine enormě využívající motion capturing, díky kterému vypadají všechny animace postav ve hře opravdu dokonale. Pokud vás láká běhání po zdech, aplikování smrtonosných komb na nepřátele a mnoho dalších klasických nindžovských vlastností neexistuje lepší volby než Shinobi

autor:  G4ndy   -   28.08.2003 - 13:02:05

Taito připravuje hvězdnou hru k 50. výročí svého vzniku

Japonská společnost Taito, stojící mimo jiné za RPG sérií Lufia (SNES, GBA), logickým rychlíkem Puzzle Bobble, nebo legendárními Space Invaders (1978), bude slavit 50. výročí svého vzniku, a k této příležitosti připravuje na letošní zimu akční hru Bujingai pro Playstation 2. To by ještě nebylo nic tak zvláštního, ale co je zvláštní a co mě dost vyvedlo z míry, je to, jací lidé na ní spolupracují. Předně, character design dělá Toshihiro Kawamoto, tvůrce skvělé a velmi známé anime série Cowboy Bebop a neméně zajímavé a originální série Wolf's Rain. Scénář píše Yousuke Kuroda, známý svou prací na výborných sériích Trigun a Onegai Teacher. A největší bomba, hlavně pro znalce, je to, že hlavní character, Lou Wong, bude kompletně vytvořen podle j-rockového zpěváka jménem Gackt. To je velký idol japonských fanoušků a hlavně fanynek (pro svůj vzhled playboye). Gackt dříve zpíval v rockové kapele Malice Mizer, ale před nějakou dobou se dal na sólovou dráhu, což mu sice přidalo na popularitě, ovšem jeho hudbě to podle mého názoru příliš neprospělo. Hraje také ve filmech.
Bujingai se bude odehrávat ve 22. století, kdy bylo lidsto pokropeno radiací kvůli poruše satelitu, který jim měl pomoct přežít. Lou Wong se vydává na cestu, aby zachránil svého přítele, ze kterého se stal démon. Používá dva meče, kterými může provádět různá komba a útoky. Může také používat kouzla a bude mít speciální schopnosti běhání po zdech a létání vzduchem ve stylu drátové akce známé z hongkongských filmů.
Bujingai je hotov z 50% a jak jsem už řekl, bude hotov letos v zimě.

autor:  blick   -   28.08.2003 - 00:49:04

EA už zase ždímou The Sims

Nenažrancům z EA asi nestačí, že mají každý týden v TOP10 prodejnosti 3 datadisky k The Sims, ale vydávají i kompilace několika datadisků s plnou hrou The Sims. Po loňském The Sims Deluxe, který obsahoval původní hru a datadisk Livin' Large nyní vydávají další kompilaci The Sims Double Deluxe, která bude kromě původní hry a datadisku Livin' Large obsahovat ještě druhý datadisk, House Party. Já říkám: Fůůůj! Je mi z toho špatně. Sice to chápu, ale stejně mi je.

autor:  blick   -   27.08.2003 - 12:13:14

Chcete pracovat pro Blizzard?

Blizzard na svých webových stránkách uveřejnil nabídku tří pracovních míst pro práci na jejich připravovaném a velmi očekávaném MMORPG, Worlds of Warcraft. Joby jsou k dispozici tyto:
Community Manager - spojovací článek mezi vývojáři a hráči, vývojářům by měl tlumočit problémy a požadavky hráčů, hráčům zase předkládat novinky na jím spravované webové stránce. Znalost korejštiny je výhodou :).
Senior Game Master - je zodpovědný za podporu hráčů ve hře, pomáhá vývojářem s rozvojem hry a pomáhá méně zkušeným Game Masterům.
Game Master - budou fungovat jako podpora přímo ve hře, jako herní charaktery - admini. Je to práce na plný úvazek.
Pokud tedy máte dost zkušeností a můžete se přestěhovat do USA, můžete Blizzardu zkusit napsat.

autor:  blick   -   26.08.2003 - 19:50:51

Republic: The Revolution

Včera se v USA začala prodávat dlouho očekávaná strategie/simulace Republic: The Revolution... nebude trvat dlouho a dočkáme se její premiéry i na starém kontinentu. Již brzy si tak konečně budeme moci vyzkoušet jak se žije takovému "normálnímu" politikovi v post sovětském státečku podle lidí z bývalého Bullfrogu.

autor:  G4ndy   -   26.08.2003 - 10:47:08

Homeworld 2 dokončen

Vivendi Universal dnes oznámili, že pokračování strategického PC hitu Homeworld bylo dokončeno a v USA se začne prodávat 16. září.

autor:  blick   -   25.08.2003 - 23:04:14

Silent Hill 3 již brzy na PC

Toto pokračování veleslavné série survival hororů je sice již nějaký ten pátek venku, ale pouze pro majitele Play Stationu 2. Obyčejní PCčkaři se tak doposud museli spokojit pouze s dílem druhým, ale to se má již tento říjen změnit. PS2 tak pomalu přichází o jednu z dalších exkluzivních sérii...

autor:  G4ndy   -   25.08.2003 - 10:41:13

Tsui Hark bude natáčet film podle anime Initial D

Tento původem vietnamský režisér, známý především sérii filmů Once Upon a Time in China s Jet Li v hlavní roli, nebo filmem Double Team (Van Damme, Rodman) se chystá natáčet hraný film podle této známe anime série. Natáčení by mělo začít v říjnu v Japonsku a Číně. Initial D je série o obyčejném poslíčkovi, který se dá na závodění a postupně se škrábe na vrchol. Jde v ní především o akční závodění, takže příznivci filmů jako Rychle a Zběsile se mají nač těšit.

autor:  blick   -   25.08.2003 - 02:15:28

Warhammer Online

Na již tak značně přesyscenou online scénu vstoupí v roce 2004 legendární Climax se zbrusu novým MMORPG z populárního světa Warhammeru. Současné onlinovky v čele se Star Wars Galaxies se tak mají právem čeho obávat, neboť uživatelská základna hráčů her z produkce Games Workshop nepatří zdaleka k těm nejmenším.

autor:  G4ndy   -   24.08.2003 - 22:51:31

Chcete mít svůj obličej v Lords of the Realm III?

Vivendi, distributor třetího dílu této celkem kvalitní středověké strategie, vyhlásili soutěž, jejíž první cenou je umístění portrétu výherce ve hře jako obličej jednoho z vazalů - rytíře. Dalších 10 výherců obdrží kopii Lords3. Tato hra by měla vyjít ještě letos. Soutěže se můžete zůčastnit na stránkách Vivendi, podmínkou účasti je pouze vyplnění formuláře na stránce, ale pospěšte si, neboť soutěž končí už 7. září.

autor:  blick   -   23.08.2003 - 20:18:55

Otogi: Myth of Demons

Jeden ze zásadních titulů From Software (divize japonské Segy), který byl toho času plánován jako odpověď na populárního Soul Reavera se nedávno konečně dočkal Americké premiery.

Jedná se o démonickou third person 3D akci obohacenou o RPG prvky určenou zatím jen pro Xbox. Autoři Otogi se nechali inspirovat klasickou japonskou mytologii, která se promítá ve značné hloubce propracovaného příběhu. Dalšími aspekty jsou především úchvatně zpracované scenérie, přehršel efektů, intuitivní ovládání a možnost nakupování zbraní. Zvěsti z japonska hovoří také o velké hratelnosti :)

autor:  G4ndy   -   23.08.2003 - 16:29:44


Majitelé Gamecube se mají na co těšit

Nintendo vydalo seznam must-have titulů pro Gamecube, které by měly být venku do letošních vánoc:

(název - vydavatel - datum vydání)
--HRY EXKLUZIVNĚ PRO GAMECUBE--
P.N.O3 - Capcom- 29.srpen '03
F- Zero GX - Nintendo- 31.říjen '03
Viewtiful Joe - Capcom - 31.říjen '03
Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike - Lucas Arts - 7.listopad '03
Mario Kart: Double Dash!! - Nintendo - 14.listopad '03
Billy Hatcher and The Giant Egg - SEGA - 21.listopad '03
1080 Avalanche - Nintendo - 28.listopad '03
Pikmin 2 - Nintendo - 28.listopad '03
Mario Party 5 - Nintendo - 5.prosinec '03
Metal Gear Solid: The Twin Snakes - Konami - bude oznámeno

--HRY NEJEN PRO GAMECUBE--
Soulcalibur II - Namco - 26.září '03
Harry Potter Quidditch World Cup - EA - 31.říjen '03
FIFA Football 2004 - EA - říjen '03
James Bond 007 Everything or Nothing - EA - listopad '03
The Lord of the Rings: The Return of the King - EA - zima '03

Já se těším hlavně na třetí pohračování Rogue Squadron, Pikmin 2, MGS: Twin Snakes a Soulcalibur II.

Zdroj: Gamecube Europe

autor:  blick   -   22.08.2003 - 15:24:47

Nokia to myslí s N-Gage vážně

Nokia koupila od firmy Sega její multiplayerový aplikační balík, neboli SNAP. Tento systém je používán jako základ pro hry po síti a Sega ho před prodejem Nokii licencovala různým firmám, používá ho například Playstation 2 od Sony. Nokia bude v licencování pokračovat. Částka, za kterou byl obchod uzavřen, nebyla zveřejněna, ale mluvčí Nokie prohlásil, že pro ně to byla "zanedbatelná částka". Jenom dodávám, že Nokia disponuje hotovostí ve výši přibližně 11.11 miliardy dolarů.
N-Gage v sobě bude spojovat GSM zařízení (mobilní telefon) a přenosné herní zařízení, kterým chce Nokia konkurovat Nintenďáckému Gameboyi. Oproti němu bude mít výhodu právě v multiplayerovém hraní, neboť bude podporovat technologii Bluetooth, pomocí níž se budete moci bezdrátově připojit k jinému N-Gage a hrát.
První hra, ve které bude využit systém SNAP, bude "Pathway to Glory".
Sega prohlásila, že se v budoucnu hodlá zaměřit pouze na tvorbu a vydávání kvalitních her, a to včetně her pro N-Gage.

Zdroj: Yahoo News

autor:  blick   -   21.08.2003 - 16:23:53

Elite Force 2 oficiální GDK

Všechy aktivní fandy herních modifikací potěšilo vydání tohoto kitu, který umožňuje vytvářet pomocí výkonných nástrojů vlastní mapy a mody do této čerstvé sci-fi 3D akce.

V balíku o velikosti 10,3 MB je obsaženo monžství pluginů pro 3D studio max, klasický editor UberRadiant, tutorialy a prefabrikované modely.

GDK je ke stažení zde na ign.com, odkud jsem také čerpal.

autor:  G4ndy   -   21.08.2003 - 14:46:03

Project Ego (Fable)

Co se stane když si jedna z největších postav herního průmyslu - Peter Molyneux vezme za vzor legendy konzolové scény jako Zeldu, Metal Gear Solida 2 a Devil May Cry? Exkluzivní odpovědi se bohužel dočkají pouze majitelé X-boxu pro nějž je toto zatím fantasticky vyhlížející RPG, které má vyjít letos o vánocích, vyvíjeno satelitním týmem Molyneuxova Lionheadu - Big Blue Box.

Project Ego, (možná se ve finále bude jmenovat Fable) je v současnosti spolu s Halem 2 nejočekávanější hrou pro X-box, která by mela rozhodnout o jeho budoucí expanzi nebo pomalém zániku. Slibována je revoluční umělá inteligence, dynamicky generované rozhovory s NPC závisející na jejich aktuální náladě, velká tvárnost herního světa, který bude flexibilně reagovat na vaše činy, multiplayer atd.

Těmito prvky se dnes sice chlubí skoro každé druhé RPG :o), nicméně Ego má na rozdíl od nich velkou šanci splnit očekávání už jenom proto, že se na něm podílí Molyneux, který jak se sám přiznává již nehodlá nic uspěchat... :o)

autor:  G4ndy   -   20.08.2003 - 10:53:33

Ledový Trůn: prodáno přes milion kopií

Ano, tomuto prozatím poslednímu produktu Blizzardu se podařilo jako už jejich osmé hře prodat více než 1 milion kopií (celosvětově). Hra se prodává od 1.7.2003.
Ledový Trůn, neboli Warcraft III: The Frozen Throne je obsáhlý datadisk ke hře Warcraft III: Reign of Chaos a je pokračováním série Warcraft, která se datuje už od roku 1994 a od té doby se jí prodalo už více než 9 milionů kopií.

Zdroj: Blizzard

autor:  blick   -   19.08.2003 - 18:19:40

Haló hlásí se vám Halo PC

Pokud v Microsoftu nebudou čekat na vánoce měla by se na nás každou chvílí přiřítit již hotová předělávka této X-boxí fenomenální 3rd person sci-fi 3D akce. O konverzi se stará Gearbox, tým proslulý především vynikajícím datadiskem Opposing Force k Half-lifu.

Verze pro PC přinese kromě lepší grafiky možnost hrát online až s 16 hráči na 15 mapách včetně 6 zbrusu nových. Single-player kampaň má zůstat naprosto věrná svému vzoru z X-boxu, takže bychom se měli dočkat proklamovaného kvalitního sci-fi příběhu. Konečně se tak se značným zpožděním dočkáme zatím poslední hry z produkce legendárních Bungie.

autor:  G4ndy   -   19.08.2003 - 12:39:55

Freedom Fighters - svoboda pod taktovkou IO

V nejnovější hře Dánského IO interactive, autorů Hitmanů, nám bude nabídnuta lákává možnost podívat se na dějiny z trochu jiného pohledu.
Jak by svět vypadal pokud by se za druhé světové války Američanům nepodařilo dokončit Manhattan projekt a namísto toho by atomovou bombu vynalezli vědátoři v sovětském svazu. A nejen vynalezli ale rovnou i aplikovali na nacistický Berlín? Netřeba dále rozebírat jakou hrozbu bude v následujících letech převaha na straně SSSR pro USA představovat.
FF by měla být trochu invenčnějsí 3rd person akce určená pro PC a konzole. Vaším herním alter egem se stane obyčejný občan USA, kterého invaze sovětů do jeho milovné země vyburcuje k odporu. Hlavní element, který by měl tuto hru odlišit od zbytku scény, bude ovládání skupinek bojovníků za účelem sabotáže nepřátelské infrastruktury. Boje se budou odehrávat na všech myslitelných místech a ku pomoci bude sloužit i nejrůznější vojenská technika jako tanky, vrtulníky a artilerie. Mile mě též překvapil fakt že FF nabídnou hru až čtyř hráčů na jednom počítači/konzoli pomocí klasického splitt screenu!

autor:  G4ndy   -   18.08.2003 - 11:26:51

Výprodej u 3DO

Po krachu firmy 3DO 28. května došlo na "výprodej" jejích obchodních značek v aukci, která proběhla minulý čtvrtek (14.8.) v San Francisku a zde jsou její výsledky:
Značky Might and Magic a Heroes of Might and Magic získal Ubi Soft za podle mě výhodnou cenu $1.3 milionu.
Práva na basebalovou sérii High Heat Baseball získal Microsoft za nespecifikovanou cenu.
A Namco koupilo hru Street Racing Syndicate za podle mě přemrštěných $1.5 milionu, ale asi byl velký zájem.
Osud ostatních značek 3DO zatím není znám, ale pravděpodobně proběhne další kolo aukce.
No, tvůrci stránek GamersAgainst3DO musí být každopádně spokojeni :).

Zdroj: http://criticall.euweb.cz/www.gamespot.com

autor:  blick   -   18.08.2003 - 02:29:38

Thief 3 na cestě

Vydání Thiefa 3 se již neodvratně blíží, sice ještě stále není hotová oficiální stránka obhospodařovaná mateřským Ion Stormem, nicméně distribuční gigant Eidos nedávno zařadil Thiefa 3 do svého seznamu comming soon her. Již nějaký ten pátek je venku také 3,1 MB E3video, které zachycuje Gareta v akci, bohužel se však nejedná o enginovou ukázku ale pouze o klasický thiefovský filmeček. Další informace hledejte ve starším ale stále aktuálním previewu.

autor:  G4ndy   -   17.08.2003 - 23:32:03

Ghost in the Shell 2

Japonské anime Ghost in the Shell (originální název Kokaku Kidotai) z roku 1995 je považováno za jeden z nejlepších scifi kyberpukových filmů všech dob. A protože konec filmu byl otevřený, tak se není čemu divit, že se pracuje na pokračování.
Druhý díl ponese podtitul Innocence a pracuje na něm opět režisér Mamoru Oshii (známý kromě prvního Ghosta ještě polským scifi Avalon) a opět se setkáme se starými známými Motoko a Bateau. Zatím je k dispozici jeden trailer (17,33 MB), ze kterého je vidět, že už tak výborné technické zpracování prvního dílu se nyní ještě zlepšilo (hlavně o různé světelné efekty), takže se určitě máme na co těšit.
Film by měl vyjít někdy v roce 2004 v Japonsku, ale jestli vyjde u nás, to je ve hvězdách (i když po tom, co bariéry prolomila Miyazakiho Cesta do Fantazie...)

G4 si pro majitele pomalejšího připojení přichystal speciální low-res verzi, která zabírá pouhých 2,68 MB.

autor:  blick   -   17.08.2003 - 16:54:15