Hry:
Ostatní:
Recenze Her

nad žádnému člověku, kterému občas spočine zrak na něčem jiném, než je monitor, neunikla pozvolná změna ročního období.

Léto předává v těchto dnech vládu podzimu, holčičí sukně se, k nelibosti 96% mužské populace, pozvolna prodlužují a doba nerušeného cachtání je nenávratně pryč, alespoň pro tento rok. Fenoménem dnešních dní se stává bezpochyby škola a věci s ní spojené. Třídy se pomalu schází ke školnímu antree a učitelé je s radostnými úsměvy vítají vstříc novému školnímu roku. Ano, to by byla ideální představa. Jenže místo toho nastupuje mírně nahořklá realita. Z nabubřelých výrazů učitelů lze vyčíst nechuť , která jistě nebude zapříčiněná pouze nízkými platy. Žáci místo nedočkavého pochodování spíše za rohem vypalují jedno cigárko za druhým, lijí do sebe něco na posilněnou nebo dobrovolně prošpikovávají své tělo různými "medikamenty". Hovořím samozřejmě pouze o vyšších ročnících, těžko si představit malého caparta s lahví chutného moku. Z takových představ je mi někdy až smutno.

Jak ovšem prožíváme toto roční období my, hráči? Je možné to charakterizovat do dvou skupin.

Skupinu první tvoří hardcore hráči, kterým počítač vyplňuje většinu (ne-li celý) volného času. Ti zalezou ke svým klávesnicím a nehodlají se jich vzdát minimálně do vyjití nového LEVELU :). Za leskem svých matných očí zosnují plány na ovládnutí cizácké základny, výhry v dalším závodě nebo alespoň splnění dalšího úkolu ve Vice City. Těm by pravděpodobně ušla i změna ročního období, pokud by je ráno maminky neoblékaly přeci jen trochu delší dobu. Možná si myslíte, co že to tady plácám za kecy, ale věřte mi. Já sám znám ze svého okolí hned několik adeptů na toto "ocenění" za které je ovšem vavříny nečekají. Stačí se jen zamyslet, mám pocit, že i VY by jste našli také několik exemplářů.

Pevně věřím, že většina lidí, kteří mají co do činění s počítačem spadá do druhé skupiny.

Do ní patří lidé, kteří berou počítačové hry jako slušnou zábavu, určitý způsob odreagování (ne, teď opravdu nemám na mysli věty jako "Ten průvodčí dneska byl pěkná sviňa, si sednu k Důůmovi a budu si představovat, že každej Imp je von :)") nebo jako jistou formu relaxace. Ale rozhodně se PC nestal smyslem jejich života.

I já ve svém okolí pozoruji rozdíly. Dám příklad : před Vámi je exkluzivní bruneta, 21 let, míry 90-60-90, a hned vedle ní je MASTER CD Half Life 2. Máte pět vteřin na to si vybrat.

1.........
2.........
3.........
4.........
5.........

Pokud jste si vybrali ženskou, gratuluji, spadáte do skupiny 2. Pokud jste si vybrali Half Life 2 pak Vás omlouvá pouze to, že jste gay nebo ženská :). Řeknete si, no jasně kdo by váhal. Jenže jenže........ dal jsem tento "MINITEST" jednomu svému kamarádovi. Hádejte co si vybral? Samozřejmě že Halfa 2 a když jsem se ho ptal proč, tak mi odpověděl "Co bych dělal s ženskou ?". Na toto jsem jen zavrtěl hlavou. CO jsem mu na to měl říct?

A jak jsem pocítil příchod podzimu já? Nebudu zde zmiňovat takové věci jako třeba moje procházky spojené s focením přírody nebo hraní fotbálku ( a je to venku :)), ale spíš se zmíním o rozjímání na parkové lavičce, zamýšlením se nad hrnkem horké čokolády nebo třeba lízání ranní rosy :):):). Dokážete se ohlédnout za pěknou babou? Věřím že ano. Stejně jako já. Dokážete se odtrhnout od oblíbené hry ve chvíli, když u vašich dveří zazvoní kamarádi? Troufám si říci, že většina z Vás je toho schopna. A to je samozřejmě dobře. Jen horko těžko bych se smiřoval s tím, že většina computer-pozitivních lidí by vyměnila své přátele za novou hru, kterou by mohli týrat svá nedostačující písíčka.

Závěrem bych to chtěl snad jen shrnout. Pařani, rozhlédněte se okolo sebe. Objevíte věci, které Vám předtím zůstaly utajené, třeba jako mně. Osvědčilo se mi třeba jednou za čas vyjít si s kamarády nebo do přírody, na koncert, na sportovní zápas. Prostě si užívat života. Podzim je k těmto radovánkám jako stvořený. Není ani moc teplo, ani moc zima (jak kdy:)), prostě ideální klima. Taková procházka podzimní industrialitou s dívkou mně blízkou se nevyrovná ani tomu nejsilnějšímu hernímu zážitku.

A zajímá Vás jak jsem odpověděl já na minitest? :)

Zkuste hádat.........

Jaxx


Criticall na webu: www.criticall.euweb.cz

šéfredaktor: Jiří "G4ndy" Mataj (design & recenze)

redaktor: Jarda "Blick" Pros (online verze & recenze)

redaktor: Jaromír "Jaxx" Möwald (recenze & úvahy)

Slovenská divize: "Han Solo" (recenze)

hlavní filmový kritik: Jan "jf.k82" Fišer (recenze)

Warcraft 3
Frozen Throne


(G4 9/10)
The Thing

(G4 9/10)
Age of Wonders: Shadow Magic

(G4 7/10)
SEGA Marine Fishing

(HS 8/10)
Kutar

(Blick 9/10)
Earth 2140

(Jaxx 10/10)

Starcraft

(Jaxx 8/10)

Ostatní
!Novinky

(čerpáno z weblogu online verze)
Regulérní Úvodník


5. jubilejní číslo Criticallu s sebou přináší mnoho velkých změn, v redakci přibyla další jména, online verze zásadně změnila svou tvář... Zkráceně řečeno - pomalu ale jistě začínáme vstupovat do nové éry, kdy se již nedá mluvit o holém držení nad vodou, nýbrž o šlapání vody s občasným loknutím. Uplynulý měsíc nesoucí se převážně v duchu restrukturalizace webu pro nás znamenal opravdu hodně, pustili jsme se na běh na dlouhou trať - každý den přinášíme novinky ze světa herního průmyslu, a to ne jen tak ledajaké se kterými se běžně setkáte(ještě k tomu placeně) na kdejakém webu. :) Příkladem za všechny budiž exkluzivní trailer na Bujingai, který jsme získali jako první a dlouhou dobu také jediní v celé Evropě díky Blickovým konexím na IRC:) Že nevíte co to je Bujingai? Již brzy to zjistíte neb se jedná o jednu z nejdražších her v historii.

G4ndy


Změny:

- Vzhledem k tomu že novinky nashromážděné během měsíce na naší online stránce představují docela zajímavý materiál rozhodli jsme se zařadit tuto porci informací též do offline verze.

- Do redakce přibyli Jaxx a Han Solo, tímto je mezi námi vítám. Také bych se rád rozloučil s K3ithem, který se rozhodl opustit naše řady a věnovat se vlastnímu projektu, tak tedy hodně štěstí K3! :)


Příjmeme redaktory!!

Nabízíme: dokonce 12x větší plat než konkurence!!!
(12x0=0) :o)


 

verze pro Level CD/DVD 105, odesláno 15. 9. 2003